top of page

EKİP D22

EKİP D22

Berkay Ateş

Berkay Ates

.

Tiyatro çalışmalarına Semaver

Kumpanya’da başladı. Mimar Sinan

Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tiyatro

eğitimi gördü. Bu sırada Dot Tiyatrosu,

Semiha Berksoy Opera Vakfı ve Tiyatro

Krek’te asistanlık görevi üstlendi.

Tiyatro D22 prodüksiyonu olan ‘Bent,’

‘Yirmi Beş,’ ‘Karabatak’, 'Kuş Öpücüğü', D22/Fringe Ensemble ortak yapımı olan 'Dünyaya Gözlerimden Bak' , ‘Kral (Soytarım) Lear’ , 'Hayvan Çiftliği' ve 'Hakikat, Elbet Bir Gün' oyunlarında oyuncu olarak yer aldı. Berkay Ateş ayrıca ‘Yirmi Beş,’ ‘Karabatak’,  ‘Hak’ , 'Kuş Öpücüğü' ve 'Hakikat, Elbet Bir Gün' oyunlarının yazarıdır.  Yazdığı oyunlarla çeşitli ödüllere layık görülmüştür. Son olarak yazdığı 'Uykusuz Bir Rüya, Salim' oyununda tek kişilik performansıyla seyirci karşısına çıkmaktadır.

Berkay Ateş, bir çok dizi ve filmde rol almıştır.

Emir Çubukçu

Emir Çubukcu

2008 yılında Italyan Lisesi’nden mezun

oldu. Aynı yıl girdiği Mimar Sinan Güzel

Sanatlar Üniversitesi’nde yer aldığı

oyunların yanı sıra Semiha Berksoy

Opera Vakfı’nda asistanlık görevini

yürüttü.

Tiyatro D22’nin 'Bent', 'Yirmi Beş',

'Karabatak' ve 'Hakikat, Elbet Bir Gün' adlı oyunlarında ve D22/Fringe Ensemble ortak yapımı olan 'Dünyaya Gözlerimden Bak' oyununda oyuncu olarak,

'Kuş Öpücüğü' oyununda yönetmen olarak yer almıştır.

Emir Çubukcu, bir çok dizi ve filmde rol almıştır.

.

Can Kulan

Can Kulan

Oyunculuğa St. Joseph Fransız Lisesi Tiyatro Kulübü’nde başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programı’na devam etti.

Lisans eğitimi sırasında konservatuvar bünyesinde çalıştığı projelerin yanı sıra Semaver Kumpanya ve Semiha Berksoy Opera Vakfı’nda sahnelenen oyunlarda yer aldı. Tiyatro D22’nin kurucu ortağı olan Can Kulan, D22 bünyesinde Meltem Cumbul’un yönetmenliğindeki ‘Bent’, Yiğit Sertdemir yönetmenliğindeki ‘Yirmi Beş’, D22 / Fringe Ensemble Türkiye-Almanya ortak yapımı Frank Heuel yönetmenliğindeki ‘Dünyaya Gözlerimden Bak’, Biriken-0090-İKSV Türkiye-Belçika ortak yapımı ‘Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi’, D22 / Altıdan Sonra Tiyatro ortak yapımı Yiğit Sertdemir yönetmenliğindeki ‘Hayvan Çiftliği’ ve halen devam eden Serkan Salihoğlu’nun yönetmenliğindeki ‘Hakikat Elbet Bir Gün’ oyunlarında oyuncu olarak yer almıştır. Yine D22 bünyesinde Berkay Ateş’in yazdığı ‘Kuş Öpücüğü’ oyununda yönetmen olarak, Fransız yazar Laurent Gaudé’nin kaleme aldığı ‘Bir Avuç Kül’ oyununda ise çevirmen ve yönetmen olarak yer almıştır. Son olarak 'Bu Taraftan Daha Güzelim' oyuunu yönetmiştir.

Bir oyunculuk ve tiyatro akademisi olan Ante Sanat’ın kurucu ortağı olan Can Kulan, 2014-2018 Yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde ve halen Saint Joseph Fransız Lisesi'nde tiyatro eğitimi üzerine danışmanlık görevini üstlenmiş, 2013 yılından beri tiyatro ve oyunculuk dersleri vermektedir.

Can Kulan ‘Akıncı’ adlı tv dizisinde rol almış, 'Sakla Beni' dizisinde ise halen oynamaktadır.

 

bottom of page