top of page

Kimseye Birşey Söylemeyeceğim


 

‘Yolda yürürken birisi sizi kenara çekip boğazınıza bir bıçak dayasaydı ve...’

 

 

görmeyeri, ikinci oyunları ‘Kimseye Birşey Söylemeyeceğim’ için prömiyere hazırlanıyor. Yazarlığını ve yönetmenliğini Uğur Küçükdağ’ın üstlendiği oyun, 11 Şubat Perşembe akşamı saat 20:30 da D22 Sahnesinde seyirciyle buluşacak.

 

Oyun, 1964 yılında Amerika'da gerçekleşen Kitty cinayetinden esinle yazılmış ve kurgulanmış bir hikâyeye sahip. Yapımın ilgi çeken diğer yanlarından biri de, Türkiye’de kadın cinayetlerinin gün geçtikçe arttığı bu dönemde, Seyirci etkisi sendromuna bir tiyatro oyunu ile yaklaşılıyor olması.

 

‘Gece... Gecenin en sessiz anı böyle bir şey işte. Bütün insanlığın uyuduğu, uyur gibi yaptığı. Kısa bir an için önemli değil dediği. Zaten birinin kesin yardım edeceğini düşündüğü an. Öylece pencereden dışarı bakıp yarın havanın kapalı olacağını ve alışverişini nasıl yapacağını düşündüğü. Ya da işe arabayla gideceğini. Ya da onun gibi bir şeyler işte. Ama sen öyle değilsin?... Değil mi?

 

Kalabalık bir reji kadrosu ile çalışmaları devam eden ‘Kimseye Birşey Söylemeyeceğim’ oyununda Nihan Aypolat, Ersin Arıcı ve Ilgım Bakkaloğlu rol alıyor. 

 

 

 

Yazan & Yöneten: Uğur Küçükdağ

Oynayanlar: Nihan Aypolat, Ersin Arıcı, Ilgım Bakkaloğlu

Dekor Tasarımı: Büşra Şen

Kostüm Tasarımı: Öz Demir

Müzik: Bulb, John Beltran, The Dead Company

Video & Görüntü Tasarımı: Ayşenur Vatansever

Teaser & Fragman: Umut Aktaş

Yönetmen Yardımcıları: Burcu Sövmen, Okan Demir

Basın Danışmanı: Melek Küçükdağ 

 

Tek Perde, 70 dk.

Ana sayfaya

geri dön

bottom of page